Mail: info@umvs.rv.ua60% українських бізнесменів не розуміють, яку фінансову користь приносить PR -спеціаліст

07:50, жовтня 18, 2010

Такого висновку дійшли гравці українського ринку PR -послуг, аналізуючи ситуацію в галузі за останніх два кризові роки.

І справа, за їх словами, тут не стільки в непроінформованості вітчизняних підприємців і невмінні порахувати, який прибуток щомісячно може приносити компанії праця PR -спеціаліста. Уся справа — в низькому рівні професіоналізму піарщиків.

За словами Марини Стародубської, генерального директора компанії 'Михайлов і партнери Україна", в сферу PR до кризи потрапило багато випадкових людей, з низьким рівнем кваліфікації. Так сформувалося особливе відношення до піару українських компаній — спамити прес-релізами журналістів.

Тоня Муції Фальконі, директор компаній Methodos і Connexia, нагадує українським колегам, що кваліфікований піар-фахівець відповідає за усі комунікаційні ризики. Тільки у такому разі можна порахувати фінансову вигоду від його роботи.

У свою чергу, пані Стародубська вважає, що для поліпшення якості роботи PR -спеціалістов треба регулярно організовувати професійні конференції, запрошувати західних колег, обговорювати проблеми ринку PR -услуг у присутності потенційних клієнтів.

'Клієнт повинен розуміти, чим йому може допомогти PR -спеціаліст. Отже зараз PR-щик з філологічною освітою не завжди може виявитися корисний. Передусім, кваліфікований фахівець повинен розбиратися в усіх бізнес-процесах своєї компанії, орієнтуватися в галузі в цілому і постійно спілкуватися з журналістами, що пишуть про ринок, на якому працює компанія, а не спамити усіх кореспондентів без розбору прес-релізами", — підкреслює вона.

business.ua