Mail: info@umvs.rv.uaАвтомобіль-літак, ранець з реактивним двигуном і iPad названі кращими винаходами 2010 року

12:15, листопада 23, 2010

Лідируючі позиції в списку займають технологічні новинки від Apple. Так, проривом 2010 року став iPad. Своєрідний планшетний комп'ютер встановив рекорд продажів серед усіх гаджетів (не рахуючи телефонів), що коли-небудь випускалися.

Також експерти Time відмітили пристрій Square, який є зчитувачем магнітної смуги на кредитних картах. Square вставляється в роз'єм для навушників iPhone або iPad, перетворюючи ці апарати на мобільний термінал для оплати кредитними картами. Подібний сервіс можуть використовувати індивідуальні користувачі і малі компанії.

Не змогли не відмітити експерти і додаток Flipboard для iPad, яке надає новини про друзів користувача з соціальних мереж у форматі глянцового видання.

Крім того, Time виділив мініатюрну камеру Looxcie, поєднану з Bluetooth -гарнітурою, яка кріпиться на вухо, і інтернет-сервіс Kickstarter, який дозволяє шукати в Мережі інвесторів для творчих проектів.

До списку кращих винаходів увійшов неймовірно легкий автомобіль Antro Solo на сонячних батареях, призначений для поїздок на відстань не більше 15-25 км. Ще один типовий приклад винаходу, покликаного зробити нашу планету краще, чистіше і зеленіше, — вітрильна яхта, створена з 8,7 млн пластикових пляшок.

Перше ж місце в номінації 'транспорт" експерти віддали літаючому автомобілю Terrafugia Transition, для управління яким потрібні водійські права і посвідчення пілота.

Журнал відмітив і роботу новозеландського винахідника Гленна Мартіна. Він створив не дуже компактний, але цілком діючий ранець зі вбудованим реактивним двигуном. Він піднімає свого володаря на висоту до 2,5 км і дозволяє йому протриматися в повітрі не менше півгодини.

У області медицини і охорони здоров'я експерти журналу відмічають систему, нейтралізуючу малярійних комарів за допомогою лазерного променя. Пристрій здатний відрізнити комарів від інших комах, аналізуючи частоту помахів крил. Ще один винахід — окуляри EyeWriter, які реєструють рухи ока, що повинне допомогти людям, що втратили здатність рухатися, виражати свої думки.

Інший винахід в перспективі дозволить продовжити життя курцям, у яких розвинувся рак легенів. Ученим за допомогою стовбурових клітин вдалося виростити в лабораторії легені, які на 95% схожі з нормальним органом. Ця технологія може бути використана для часткової заміни пошкоджених легенів. У список Time потрапив також корисний робот EMILY, який призначений для порятунку потопаючих. Він може плисти упоперек хвиль із швидкістю 10,7 м в секунду — в 15 разів швидше за добре навченого рятувальника.

У сфері робототехники і програмного забезпечення Time відмітив програмну систему, створену фахівцями Єврейського університету в Єрусалимі. Система є детектором сарказму у відгуках, що залишаються в Мережі. В ході тестування ранніх її версій на 66 тис. коментарів, розміщених на сайті найбільшого мережевого супермаркету Amazon, вона продемонструвала точність роботи на рівні 77%.

Завершує список головних винаходів 2010 року спеціальна піна, розпиляна з пульверизатора, яка застигає на тілі людини і зберігає форму. Основні компоненти речовини є переплетеними волокнами і нагадують тканину. В майбутньому за допомогою таких балончиків кожен зможе конструювати собі одяг на свій смак.

РБК Daily