Mail: info@umvs.rv.uaДані мільйонів користувачів Facebook потрапили до рекламщиків

14:18, жовтня 19, 2010

Дані користувачів найбільшими у світі соціальної мережі Facebook виявилися доступні для рекламних агентств. Розслідування, проведене газетою Wall Street Journal, показало, що дані користувачів збирають і передають додатки соцмережі.

Журналісти з'ясували, що ряд додатків, у тому числі уся перша десятка найбільш популярних програм для Facebook, без відома користувачів збирали унікальні ідентифікатори, що привласнюються їм. Самі по собі вони не містять персональних даних, оскільки представляють лише набір цифр.

Проте, якщо вставити цей ідентифікатор в адресний рядок браузеру після назви сайту http://www.facebook.com, те можна потрапити на особисту сторінку користувача. Таким чином, при розкритті ідентифікатора фактично розкривалася і особиста інформація користувача (як мінімум — його ім'я).

Відомо, що ці ідентифікатори прямували щонайменше 25 рекламним фірмам. При цьому деякі використовували їх для складання баз цих інтернет-користувачів для проведення рекламних кампаній. В цілому до рекламщиків потрапила особиста інформація декількох десятків мільйонів користувачів Facebook.

Відзначається, що в цей список потрапили як ті користувачі, які встановили найстрогіші налаштування приватності, так і ті, хто залишив для загального огляду свою персональну інформацію. У першому випадку при відвідуванні персональної сторінки користувача Facebook за допомогою ідентифікатора рекламщики могли упізнати тільки ім'я користувача, а в другому — дізнатися, де він живе і дістати доступ до списку його друзів.

Представники Facebook заявили, що подібна практика є порушенням правил соцмережі для розробників додатків. Вони обіцяють, що подібні застосування будуть видалені з соцмережі найближчим часом.

Lenta