Mail: info@umvs.rv.uaДо кінця року третина населення Землі буде підключена до інтернету

12:25, жовтня 20, 2010

Звіт про дослідження опублікований в день відкриття тритижневого конгресу ITU в Мексиці, в якому беруть участь представники 196 країн, пише The Register.

Число людей, що мають доступ в інтернет з дому, збільшилося в поточному році на 226 мільйонів — до 1,6 мільярдів чоловік. Більше 70% зареєстрованих в 2010 році нових інтернет-користувачів — жителі країн, що розвиваються. За оцінками дослідників, до кінця року в розвинених державах до інтернету буде підключений в середньому 71% населення, в країнах, що розвиваються, ця цифра набагато нижча — 21% від загального числа жителів.

Глава бюро по розвитку телекомунікацій ITU Самі Аль-Башир Аль-Моршид (Sami Al Basheer Al Morshid) заявив: 'поширеність мобільного зв'язку в країнах, що розвиваються, зараз оцінюється в 68% — вище, ніж будь-якій іншій технології". При цьому регіональні відмінності все ще дуже відчутні — доступ в інтернет мають 65% європейців, 22% азіатів і тільки 9,6% жителів країн Африки.

Не дивлячись на те, що високошвидкісний інтернет як і раніше недоступний для жителів багатьох країн світу, мобільний зв'язок поширений тепер практично повсюдно. Доступ до мобільних мереж забезпечений для більше 90% населення Землі, а 143 країни світу надають своїм жителям 3G−сервіси.

В цілому, вартість інформаційно-комунікаційних сервісів падає, проте широкосмуговий інтернет як і раніше залишається відносно дорогою послугою, особливо в країнах, що розвиваються. Найвищі ціни на інтернет-послуги — в Центральноафриканській республіці, а найнижчі — в макао (Китай). В той же час, мобільний зв'язок в країнах третього світу приблизно на 17% дешевше, ніж в розвинених країнах.

Дослідники ООН відмічають тенденцію до активнішого обміну SMS -повідомленнями, чим голосовими дзвінками. За останні три роки кількість текстових повідомлень, відправлених у всьому світі, потроїлася, і до кінця 2010 року досягне 6,1 мільярда. Іншими словами, зараз у світі кожну секунду вирушає близько 200 тисяч SMS. Особливо сильна ця тенденція в США і на Філіппінах. Наприклад, в США дівчинки у віці від 13 до 17 років отримують і посилають в середньому 4050 SMS в місяць, а їх ровесники чоловічої статі — 2539 повідомлень.


Зростання кількості інтернет-користувачів з 2005 року, за даними Міжнародного союзу електрозв'язку

РИА Новости