Mail: info@umvs.rv.uaFacebook забанив Google

08:24, листопада 24, 2010

Соціальна мережа Facebook видалила сервіс електронної пошти Gmail компанії Google із списку сторонніх сервісів, контакти з яких сайт пропонує користувачам експортувати в профіль на Facebook. Як повідомляє видання TechCrunch, раніше посилання на сервіс Gmail йшло одній з перших в списку служб, контакти з яких можна додати до себе в друзі на Facebook на сторінці 'Find Friends". Тепер вона відсутня. Втім, деякі користувачі говорять, що все ще бачать Gmail в списку доступних сервісів, хоча у більшості її вже не спостерігається.

Того ж дня належний Facebook блог-агрегатор FriendFeed, видалив на своєму сайті з блоку кнопок додавання друзів икноку Google, залишивши іконку Facebook і Twitter.

За словами аналітиків, такі дії соціальної мережі є черговим кроком у рамках конфлікту, що нещодавно почався, з інтернет-гігантом із-за можливостей по експорту контактів. Перший крок зробила компанія Google, заборонивши соцмережі доступ до контактів користувача на сервісі Gmail через програмний інтерфейс Google Contacts API, поки аналогічну можливість не надасть Facebook.

Компанія Google вже досить давно намагається дістати доступ до контакт-листів користувачів Facebook, і очевидно, вирішила посилити свої правила у відповідь на відмову соцмережі в наданні послуги такого роду.

Представники Facebook, у свою чергу, швидко розробили нове рішення для експортування контактів з Gmail, яке не використовує Google Contacts API — воно дозволяє вручну завантажити усі контакти з Gmail собі на жорсткий диск, після чого завантажити отриманий файл в Facebook, що викликало невдоволення Google.

Компанія Facebook доки не давала офіційних коментарів із цього приводу. Представники інтернет-гіганта повідомили, що з їх боку ніяких змін у функціоналі сервісів зроблено не було.

Нагадаємо, що нещодавно Facebook анонсувала свою нову систему обміну повідомленнями між користувачами, яка повинна об'єднати в собі усі популярні на сьогодні способи комунікації, такі як інстант-месенджери, електронна пошта, SMS і інші. Нову комунікаційну систему Facebook деякі експерти вважають серйозним конкурентом Gmail і інших популярних сервісів електронної пошти.

Тим часом, 'винахідник інтернету" Тім Бернерс-Лі (Tim Berners — Lee), автор URL, HTTP і HTML в статті для видання Scientific American назвав соціальну мережу Facebook загрозою для майбутнього Мережі.

Він звинуватив Facebook і інші соцмережі в тому, що вони обмежують свободу інформації в інтернеті, закриваючи доступ до даних своїх користувачів для інших гравців. 'Як тільки ваші дані з'являться на сайті такого роду, ви не зможете легко використовувати їх на іншому ресурсі. Кожен такий сайт став вежею, відокремленою від інших. Так, ваші сторінки на сайті є в Мережі, але не ваші дані", — відмітив Бернерс-Лі. У цьому, вважає він, полягає велика проблема, яка погрожує здоровому розвитку інтернету в майбутньому.

CNews.ru