Mail: info@umvs.rv.uaFacebook запатентує “обличчя” у сфері телекомунікацій

10:08, листопада 25, 2010

Соціальна мережа Facebook отримала повідомлення про дозвіл (notice of allowance) від патентного агентства США (TARR) на реєстрацію слова 'face" ('обличчя") як власний бренд або торговельна марка. Про це пише The Daily Telegraph.

Компанія, заснована Марком Цукербергом, планує зарезервувати за собою унікальне право на використання слова 'face" у сфері телекомунікацій і інтернет-сервісів, що надають користувачам можливість онлайн-оспілкування.

Отримання дозволу від патентного агентства є першим кроком в процедурі резервування власної торговельної марки. У повідомленні про дозвіл зокрема повідомляється, що заявка Facebook успішно пройшла період, коли запит на видачу патенту міг бути опротестований (opposition period).

Найбільш відомим брендом в цій сфері, що задіяв слово 'face", є Facetime — комунікаційний сервіс, створений Apple. Чи буде назва сервісу мінятися після того, як виняткові права на слово 'face" отримає компанія Цукерберга, поки невідомо.

До того, як Цукерберг почав займатися проектом The Facebook, який пізніше був перейменований в Facebook, він для власної розваги створив сайт The Face Mash. Ресурс дозволяв порівнювати між собою фотографії студенток Гарварду, вибираючи яка з дівчат 'гарячіше" (hotter). Сайт,що став хітом серед студентів, був закритий керівництвом Гарвардського університету, яке було обурено тим, що Цукерберг без дозволу використовував для створення The Face Mash фото з університетських баз даних.

22 листопада домен FaceMash.com був проданий з аукціону в Сан-Франциско. Його вартість склала більше 30 тисяч доларів. Хто придбав перший сайт Цукерберга і чи планується його використовувати у сфері телекомунікацій, невідомо.

Раніше Facebook виграв судовий процес проти соціальної мережі для учителів під назвою Teachbook. Позов був спрямований за фактом використання в назві слова 'book", яка могла ввести користувачів в оману. Крім того, в жовтні 2010 року Facebook судився з ресурсом Faceporn із-за використання слова 'face".

lenta