Mail: info@umvs.rv.uaGoogle реалізувала в Gmail “розумне” сортування листів

09:36, вересня 01, 2010

Компанія Google сьогодні представила одне зі значних нововведень на сервісі електронної пошти Gmail. Реалізована можливість автоматичного інтелектуального сортування листів, просуваючи вгору за списком найбільш важливі або цікаві для користувача повідомлення.

Відмітимо, що конкуруючі сервіси також раніше намагалися впроваджувати обмежені можливості для сортування листів, але жоден з них не був розрахований на автоматичне сортування потоку листів, фільтрацію і пріоретизацію вже доставлених листів залежно від переваг користувачів в масштабах, порівнянних з масштабами Gmail.

Новий сервіс Gmail вчитиметься розуміти інтереси конкретного користувача і усвідомлювати, які листи викликають його інтерес, а які немає, і залежно від цього намагатися проводити фільтрацію потоку листів. В принципі на ринку існують подібні розробки для комерційних користувачів, але вони платні і передбачають наявність власного поштового сервера.

'Створення сервісу автоматичної фільтрації — це складна проблема, особливо враховуючи масштаби роботи Gmail, обслуговуючої сотні мільйонів чоловік, — говорить Меттью Глоцбах, глава підрозділу Google Enterprise. — Але світ Google — це світ розуміння величезних масштабів інформації і сортування її по важливості".

За його словами, особливо корисним новий сервіс Gmail повинен виявитися для користувачів, одержуючих великі об'єми листів. Сортування листів дозволить істотно підвищити продуктивність праці. За рахунок комбінації автоматичного аналізу email з ручними інструментами користувача новий сервіс повинен мати досить високу ефективність, говорять незалежні експерти.

Нова система в реальному часі 'вчитиметься" у користувача і з часом сама зможе отримувати дані для роботи з листами від того або іншого відправника, автоматом відповідаючи на них, просуваючи їх вгору за списком Вхідних або ж відразу видаляючи їх. Сервіс придивлятиметься до листів, на які користувач звертає найбільшу увагу, як він відповідає на них і т д. При цьому, у самого користувачам буде можливість завжди вручну підправити пріоритети.

Також в Google говорять, що нова функція не повинна викликати протести з боку користувачів, оскільки сервіс не збирає ніякої нової інформації, а лише аналізує ті дані, що вже є в ящику.

CyberSecurity.ru