Mail: info@umvs.rv.uaGoogle запустив російський голосовий пошук

07:21, вересня 23, 2010

Компанія Google 22 вересня представила в Москві російську версію голосового пошуку. У англійському варіанті цей сервіс існує з 2008 року.

Новий пошук інтегрований з іншими сервісами Google. Так, він виводить карту, розпізнавши вимовлену адресу, уміє переводити одні одиниці вимірів в інших і здійснювати конверсії сум в різних валютах.

Розробники стверджують, що досягли високої якості розпізнавання і відмічають, що в повну силу сервіс запрацює протягом найближчих 24 годин. На момент написання замітки на iPhone і андроїдофонах коректно розпізнавалися близько 70 відсотків голосових запитів.

Користувачі пристроїв на базі мобільних платформ iOS, Android і Nokia S60 тепер зможуть продиктувати пошуковій системі запит російською мовою. Власники iPhone повинні викачати з магазину App Store додаток Google Mobile App, а на телефонах з Android 2.1 і вище голосовий пошук включиться автоматично.

Google — не єдиний учасник ринку, розробляючий голосовий пошук. У 'Яндекса" є аналогічний проект. З квітня 2010 року він проходить альфа-тестування в мобільних 'Яндекс.Картах". Очікується, що сервіс буде запущений до кінця року.

Lenta.ru