Mail: info@umvs.rv.uaКомпанія Google намагалася купити Twitter за $2,5 млрд

11:10, листопада 22, 2010

Компанія Google намагалася купити сервіс мікроблогів Twitter за $2,5 млрд, повідомляє Business Insider з посиланням на обізнане джерело. За його словами, пропозиція не була формальною і була зроблена представниками групи Google, що займається питаннями розвитку компанії, у рамках поточних переговорів. У Twitter цю пропозицію відхилили, назвавши суму образливою.

Друге джерело, що є акціонером Twitter, повідомило, що близько 3 місяців тому Twitter зробили пропозицію про купівлю за $4 млрд. Він стверджує, що не знає, хто виступив покупцем.

Обидва джерела повідомляють, що до числа зацікавлених компаній входить Microsoft, яка нібито теж робила Twitter пропозиція. Його сума не повідомляється. Хто з двох компаній — Google і Microsoft — зробив пропозицію першою, також невідомо. Ймовірно, що ці компанії просто не хочуть, щоб ласий шматок дістався конкурентові, і б'ються за нього один з одним.

Як повідомлялося раніше, незабаром у рамках чергового раунду Twitter планує притягнути нові інвестиції більше $100 млн. При цьому одним з основних претендентів на те, щоб очолити цей раунд фінансування, являється російський інвестиційний фонд Digital Sky Technologies (DST), який раніше вже купив долю в соціальній мережі Facebook.

Twitter може цікавити компанію Google як перспективний проект, альтернатива якого в портфелі Google відсутня. У лютому 2010 р. компанія запустила сервіс Google Buzz. Прикріплений до Gmail він дозволив спілкуватися з іншими власниками акаунтів Google на кшталт мережі Twitter — писати повідомлення і коментувати статуси користувачів, що входять в круг друзів, а також обмінюватися фотографіями і відеороликами.

Проте користувачам не сподобалося, що Google підключає до Buzz самостійно, без їх згоди. Змиритися з цим можна було б, якби списки контактів не ставали автоматично видні усім людям, з якими користувач знаходився в листуванні. Згодом Google провела роботу над помилками і у вересні погодилася виплатити $8,5 млн для врегулювання колективного позову із цього приводу.

Також у вересні глава Google Ерік Шмідт (Eric Schmidt) заявив, що незабаром компанія планує запустити соціальний сервіс Google Me, чутки про яке уперше з'явилися на початку літа. За його словами, Google Me не буде прямим конкурентом таких сервісів, як Facebook, а усього лише додасть деякий 'соціальний шар" до вже існуючих продуктів інтернет-гіганта — пошуковій системі, YouTube, Google Maps і іншим.

По даним на кінець жовтня, аудиторія сервісу Twitter склала 175 млн зареєстрованих користувачів. Це на 30 млн більше, ніж двома місяцями раніше. З квітня 2010 р. число користувачів Twitter виросло на 70 млн чоловік. Запущений в 2006 р. проект притягнув близько $160 млн інвестицій і на сьогодні оцінюється в $3-3,4 млрд.

adindex.ru