Mail: info@umvs.rv.ua“Однокласники.ру” купили собі коротке ім’я услід за “ВКонтакте”

06:32, вересня 23, 2010

Хостинг-провайдер 'Зенон" позбавився від домена Ok.ru, передавши його соцмережі  'Однокласники.ру". Коментувати угоду обидві сторони відмовилися. Микита Шерман, колишній президент 'Однокласники.ру", що покинув компанію літом 2009 р., в розмові з CNews відмітив, що про купівлю цього домена йшлося тоді, коли він ще працював в 'Однокласники.ру".

На думку Олександра Туркота, екс-генерального директора MySpace Росія, мета придбання цілком зрозуміла — використання як коротка адреса соцмережі. 'Ok.ru потрібний 'Однокласникам.ру" для тих самих цілей, для чого 'ВКонтакте" викуплив Vk.com. У випадку з 'Однокласниками.ру" оригінальне ім'я ще більш невимовне", — підкреслив експерт.

Андрій Воробйов, представник Ru — Center, також раніше заявляв, що купівля 'Однокласниками.ру" виглядає цілком логічною, оскільки у багатьох сайтів окрім основного імені є і коротке, а Ok.ru в цій якості підходить для 'Однокласників.ру". Представник реєстратора Reg.ru Катерина Царькова відмітила, що тенденція до скорочення завжди була і є, оскільки це значно полегшує коректний і безпомилковий доступ користувачів до ресурсів.

'ВКонтакте" обзавівся коротким ім'ям ще минулого року. Такі імена є і у багатьох інших російських сайтів: так, ще в 1999 р. 'Яндекс" за символічну суму придбав домен Ya.ru, на якому зараз розташовується полегшена версія сайту, а полегшена версія Rambler розташовується на домені R0.ru. Варто відмітити, що власники зарубіжного 'родича" Ok.ru — домена Ok.com, Operationkids, що довгий час використалося для сайту.org, зараз також розглядають можливість його продажу.

Що стосується суми угоди, Туркот вважає, що Ok.ru — ім'я дуже хороше, і вартість його обчислюється шестизначною цифрою в межах $200 тис. У Reg.ru заявили, що зараз вартість двохбуквеного домена в зоні RU складає близько 50 тис. євро, а Ok.ru коштує ще більше.

Як заявляли раніше представники 'Зенона", з продажем Ok.ru домени третього рівня на ньому стануть недоступні якщо тільки власники не перенесуть їх на інший домен. Власників сайтів вже попереджали про прийдешнє закриття і пропонували допомогу в їх перенесенні. Правда, зараз за адресою Ok.ru все ще розташовується сайт сервісного підрозділу 'Зенона". У компанії утруднювалися назвати, коли саме компанія звільнить майданчик.

Домен Ok.ru був зареєстрований в 1995 р. програмістом Костянтином Окраінцем. З 1998 р. домен належить 'Зенону" і використовується сервісним підрозділом компанії.

CNews.ru