Mail: info@umvs.rv.uaЯндекс і Google запускають голосовий пошук

10:17, вересня 20, 2010

Найближчим часом 'Яндекс" запустить голосовий пошук, розповіло джерело в компанії і підтвердив її представник Очір Манджиков. За його словами, сервіс почне працювати в IV кварталі 2010 р. і спочатку буде доступний тільки користувачам мобільних 'Яндекс.карт". Зробивши голосовий запит, на мобільних 'Яндекс.картах" можна буде знаходити московські адреси, а також найближчі перукарні, заправки або відділення банків, розповідає джерело в 'Яндексі", місце розташування користувача буде визначено автоматично.

Мова трансформується в текстовий запит, який і обробляється пошуковою системою. Розробка сервісу почалася у кінці 2009 р., технологію розпізнавання мови надала петербурзька компанія 'Центр мовних технологій" (ЦМТ), говорить джерело в 'Яндексі" і підтверджує представник ЦМТ Ганна Белаш. Словник розпізнаваних слів включає мільйони найменувань, додає співробітник ЦМТ.

Голосовий пошук російською мовою запускає і головний конкурент 'Яндекса" — Google. У нього ця технологія вже відпрацьована: англійською мовою такий сервіс діє з 2008 р., а нещодавно він запрацював на європейських мовах, китайському і японському. У рунеті офіційний запуск відбудеться 22 вересня. Чи буде пошук поширюватися на увесь рунет або тільки на окремі сервіси, як у 'Яндекса", представник російського офісу Google Алла Забровска не уточнила.

Запрошувати інформацію в пошуковій системі за допомогою голосу (по-англійськи) можуть і користувачі конкурентів Google — Yahoo! і Bing (пошукова система Microsoft). Така можливість — частина стандартного функціонала операційної системи Windows Phone 7, говорить директор департаменту споживчих продуктів і онлайн-сервісів Microsoft в Росії Павло Черкашин. У рунеті цей сервіс з'явиться, за його словами, не раніше офіційного запуску російськомовної версії Bing.

Звідних даних за популярністю голосового пошуку немає. Але нещодавно Google заявляла, що близько 25% запитів з телефонів Android зроблені голосом. Голосовий пошук — важлива послуга в тих країнах, де мобільний зв'язок розвивається швидше за стаціонарний інтернет, говорить експерт  Леонід Деліцин. Якісний продукт розпізнавання мови, за його словами, може коштувати декілька мільйонів доларів.

Анастасія Голіцина, Ведомости