Яндекс і Google запускають голосовий пошук

Mail: info@umvs.rv.uaЯндекс і Google запускають голосовий пошук

10:17, вересня 20, 2010

Найближчим часом 'Яндекс" запустить голосовий пошук, розповіло джерело в компанії і підтвердив її представник Очір Манджиков. За його словами, сервіс почне працювати в IV кварталі 2010 р. і спочатку буде доступний тільки користувачам мобільних 'Яндекс.карт". Зробивши голосовий запит, на мобільних 'Яндекс.картах" можна буде знаходити московські адреси, а також найближчі перукарні, заправки або відділення банків, розповідає джерело в 'Яндексі", місце розташування користувача буде визначено автоматично.

Мова трансформується в текстовий запит, який і обробляється пошуковою системою. Розробка сервісу почалася у кінці 2009 р., технологію розпізнавання мови надала петербурзька компанія 'Центр мовних технологій" (ЦМТ), говорить джерело в 'Яндексі" і підтверджує представник ЦМТ Ганна Белаш. Словник розпізнаваних слів включає мільйони найменувань, додає співробітник ЦМТ.

Голосовий пошук російською мовою запускає і головний конкурент 'Яндекса" — Google. У нього ця технологія вже відпрацьована: англійською мовою такий сервіс діє з 2008 р., а нещодавно він запрацював на європейських мовах, китайському і японському. У рунеті офіційний запуск відбудеться 22 вересня. Чи буде пошук поширюватися на увесь рунет або тільки на окремі сервіси, як у 'Яндекса", представник російського офісу Google Алла Забровска не уточнила.

Запрошувати інформацію в пошуковій системі за допомогою голосу (по-англійськи) можуть і користувачі конкурентів Google — Yahoo! і Bing (пошукова система Microsoft). Така можливість — частина стандартного функціонала операційної системи Windows Phone 7, говорить директор департаменту споживчих продуктів і онлайн-сервісів Microsoft в Росії Павло Черкашин. У рунеті цей сервіс з'явиться, за його словами, не раніше офіційного запуску російськомовної версії Bing.

Звідних даних за популярністю голосового пошуку немає. Але нещодавно Google заявляла, що близько 25% запитів з телефонів Android зроблені голосом. Голосовий пошук — важлива послуга в тих країнах, де мобільний зв'язок розвивається швидше за стаціонарний інтернет, говорить експерт  Леонід Деліцин. Якісний продукт розпізнавання мови, за його словами, може коштувати декілька мільйонів доларів.

Анастасія Голіцина, Ведомости

письменный стол продажа купить . Смотрите водосточные системы Харьков у нас на сайте.