Mail: info@umvs.rv.uaЗа рік аудиторія Twitter подвоїлася

08:19, серпня 13, 2010

Компанія comScore опублікувала нове світове дослідження зростання популярності сервісу мікроблогів Twitter. Виявилось, що в червні глобальна аудиторія Twitter склала 93 млн чоловік — це говорить про зростання на 109% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Як відмічають дослідники, найшвидше зростання популярності Twitter спостерігається в Латинській Америці, де аудиторія сервісу за рік збільшилася відразу на 305% — з 3,7 млн до 15,3 млн відвідувачів в місяць.

На другому місці за швидкістю зростання Азіатсько-тихоокеанський регіон — 243%, на третьому — регіон Середньої Азії і Африки — 142%. Тоді як в Північній Америці зростання популярності істотно сповільнилося і склало за рік усього 22%. Слід зазначити, що в звіті приводиться показники відвідуваності тільки сайту Twitter, тоді як значна доля користувачів сервісу вважає за краще писати у свої мікроблоги через спеціальні програми-клієнти, такі як TweetDeck.

Що стосується проникнення Twitter в різних країнах, то по цьому показнику лідером виявилася Індонезія — там сервіс Twitter регулярно відвідують 20,8% усіх інтернет-користувачів країни. Далі в цьому рейтингу йдуть Бразилія (20,5%), Венесуела (19%) і Голландія (17,7). США, батьківщина Twitter, зайняли тільки одинадцяте місце за популярністю сервісу серед інтернет-аудиторії країни — там показник проникнення сервісу склав 11,9%.

'Twitter пережив вибухове зростання відвідуваності протягом останнього року, заявивши про себе, як про одну з найбільш відвідуваних соціальних мереж в кожному з п'яти світових регіонів. Сьогодні майже три з чотирьох інтернет-користувачів по всьому світу відвідують соціальні мережі щомісячно, це стало одним з найбільш поширених занять в Мережі. Із зростанням числа користувачів, знайомих із спілкуванням і вираженням себе через соціальні медіа, в Мережі утворилося середовище, де нові сервіси, такі як Twitter, можуть добитися значної популярності по всьому світу за порівняно короткий період часу", — заявив Грехем Мадд (Graham Mudd), віце-президент comScore.

Також аналітики компанії досліджували популярність Twitter серед мобільних користувачів. У цій сфері лідером виявилися США — там сервісом Twitter користуються 8,3% власників смартфонів, а загальна кількість таких людей складає 4,24 млн. На другому місці зі значним відставанням Європа — 2,8% власників смартфонів заходять на witter загальним числом близько 1,6 млн.

У кінці липня поточного року, стало відомо, що Twitter може запустити новий функціонал, який дозволить програвати відео в потоковому режимі і дивитися фотографії прямо в мікроблогах. У рамках тестування деякі користувачі Twitter дістали доступ до функції Tweet Media. При її використанні у користувачів запитують, чи хочуть вони бачити фото і відео в списку записів блогів, на які вони підписані. 'За умовчанням, ви бачитимете тільки картинки і відео людей, за якими стежите (following). Встановите цей прапорець, щоб бачити цей контент у усіх", — говориться при запуску нового функціонала Twitter.

Антон Труханов, cnews.ru