Mail: info@umvs.rv.uaЗа що переплачують покупці?

08:30, жовтня 08, 2010

За даними WalletPop, текстові повідомлення приносять стільниковим операторам в США 6000 відсотків прибутку. Оскільки розмір повідомлень обмежений і операція по відправці обходиться операторові в десятки разів дешевше заявленої вартості. Як підрахували аналітики хвилинну розмови по інформативності вище, ніж 600 смсок.

На другому місці самих переоцінених речей — пляшкова вода. За даними сайту Twilight Earth, в середньому націнка на неї складає 4000%. Оскільки уся пляшкова вода найчастіше розливається з-під крану, краще наповнити цю пластикову пляшку безкоштовно удома, вважають фахівці WalletPop.

Третє місце у попкорна в кінотеатрах. Засоби від кінопрокату йдуть студії. А кіноцентри заробляють на реалізації ласощів і газованої води. Тому порція поп-корна на кіноперегляді як мінімум удвічі дорожче, ніж в магазині. Високі націнки на брендовані ліки — від 200 до 3000 відсотків в порівнянні з ціною активних компонентів, які входять до їх складу. Тому у ряді випадків щоб заощадити можна придбати дешевші ліки.

Також переплачують покупці, придбаваючи чашку кави в кафе, окремий келих вина замість пляшки, нарізані і очищені овочі і фрукти в магазині, і замовляючи кіно в готелі замість відеопрокату. Втім, навіть якщо на усьому цьому економити, фінансовий ефект навряд чи буде відчуємо навіть для пересічного громадянина, говорить керівний партнер компанії '2К Аудит — Ділові консультації" Іван Андриевский :

'Я думаю, що в місяць людина зможе заощадити близько 3 − 4 тисяч рублів, якщо брати в розрахунок середнього споживача, одержуючого в місяць зарплату в Москві 30 − 45 тисяч рублів".

Опитані нашою радіостанцією бізнесмени погодилися у разі нужди економити тільки на поп-корні. Говорить Микола Морозов, засновник компанії 'Мастердент" :

'Однозначно не став би економити на ліках, однозначно не став би економити на воді".

Максим Каширин гендиректор компанії Simple категорично не став би економити ні на чому:

'Тому що там усі такі речі названі, які глобально нічого не коштують. І немає нічого такого дорогого, щоб сказати ой-ой-ой. Тому я б просто не брав поп-корн, тому що я його не їм, природно я не купуватиму нарізані овочі або фрукти, а візьму цілі і удома поріжу. На мій погляд, це дуже дивний список. Зрозуміло, що вино по келиху дорожче, ніж вино в пляшці. Але коли ви сидите в кафе і вам з дівчиною хочеться узяти по келиху вина, пляшка вам в принципі не потрібна, то будуть дешевший два келихи".

В цілому ж споживачі визнали дослідження WalletPop жартівливою формою аналізу, а не рейтингом продуктів, на яких реально можна заощадити.

BFM.ru