Mail: info@umvs.rv.uaЗаборона реклами лікарських препаратів не вплине на їх ціну

16:25, серпня 31, 2010

Заборона реклами лікарських препаратів не вплине на їх ціну. Про це в кулуарах Антимонопольного комітету України (АМКУ) заявив журналістам комерційний директор 'Борщаговського ХФЗ" Євгеній Сова, передає кореспондент РБК-Україна.

'"Рецептурні препарати продаватимуться, як і продавалися, відносно нерецептурних — їх продажі впадуть. Важко сказати, в якій мірі, але більше впадуть продажі препаратів, що рекламуються в ЗМІ", — заявив Е.Сова.

Крім того він додав, що реклама лікарських препаратів незважаючи на можливу її заборону не зникне, і така заборона не вплине на вартість ліків.

'"Якщо реклама буде знята по телебаченню, то вона буде перенацілена на інші дозволені канали комунікацій : лікарі-аптеки. Рекламні бюджети не будуть зняті. Ціна ліків залишиться та ж, оскільки не зменшаться рекламні бюджети виробників", — завірив Є.Сова.

В той же час, Є. Сова пропонує інший метод боротьби з недобросовісною рекламою ліків : 'Необхідно переглянути перелік рецептурних і нерецептурних препаратів, які на сьогодні існують в пропорції 50/50. Якщо цей перелік буде переглянутий, і кількість рецептурних препаратів збільшена, то поле для зловживань стане меншим, і це є одним з кроків, який дозволить поліпшити ситуацію з рекламою ліків, а не забороняти її взагалі".

Нагадаємо, голова АМКУ Олексій Костусєв сьогодні заявив, що найближчим часом АМКУ звернеться в Кабмін з пропозицією розробити законопроект про повну заборону реклами ліків і БАД. На його думку, така заборона повинна понизити ціни на ліки, 'оскільки виробники перестануть витрачати великі засоби на рекламу своєї продукції".

rbc.ua