Mail: info@umvs.rv.uaFacebook ввів власну валюту

10:20, червня 16, 2010

Найбільша у світі соціальна мережа Facebook ввела онлайн-валюту — credits ('кредити"), за яку можна купувати віртуальні товари для ігор і інших застосувань. Одна грошова одиниця продається по $0,1. Якщо продавець товару повертає 'кредит" самому  Facebook,той оплачує його, утримуючи 30%. 'На кожному доларі Facebook заробляє по 30 центів"! — обурюється засновник невеликого розробника ігор Gonzo Games Роберт ван Гол. Він планував і сам продавати в Facebook віртуальні товари, але, познайомившись з правилами, відмовився від цієї думки і перевів гру на інший сервіс.

Менеджер Facebook Дебора Лиу говорить, що плата в 30% відповідає галузевим нормам. Apple, за словами її представника, залишає собі якраз 30% від онлайн-продажі додатків і віртуальних товарів для них.

Facebook доки лише тестує систему 'кредитів" спільно з сотнею партнерів. Чи стануть 'кредити" єдиним платіжним засобом соціальної мережі, повністю замінивши собою кредитні карти і інші інструменти, поки не вирішено. З платежів кредитками Facebook стягує 3%, інші платіжні засоби комісією не обкладаються.

Соціальна мережа MySpace, належна News Corp., поки не вводила віртуальну валюту, хоча подумує про це. Але якщо в MySpace і з'явиться власна валюта, то відрахування, що стягуються з розробників ігор, будуть менше 30%, стверджують інформовані джерела.

Ринок віртуальних товарів в США оцінюється зараз в $1,6 млрд, причому на соціальні мережі доводиться приблизно 50%. За даними Inside Network, рік тому доля соціальних мереж в обігу віртуальних товарів була удвічі менше.

Сара Нидлман, vedomosti.ru