Mail: info@umvs.rv.uaGoogle готує конкурента iTunes

15:23, червня 07, 2010

Компанія Google планує запустити незабаром новий веб-сервіс по поширенню музичного контенту в Мережі. Передбачувана назва його звучатиме Google Music, якщо вірити завантаженим в підкаталог логотипам. Згідно попередньої інформації новий сервіс від Google буде веб-ориентированным застосуванням (як і більшість інших продуктів від цієї компанії) — користувачі зможуть прослуховувати музику у веб-браузері, після чого завантажувати її на пристрої через Мережу. Завантажити треки на 'гуглофони" їх власники зможуть через відповідний розділ в Android Market.

Проте, цілком імовірно, що буде випущений і десктопний клієнт, який дозволить відтворювати видалено незахищені треки, що знаходяться на Android -пристроях. Для цих цілей, видно, Google придбавала компанію Simplify Media, яка випускала софтвер для передачі з одного пристрою на інше музики і фотографій за допомогою таких програм, як iTunes, iPhoto і Windows Media.

Цікаво, що це далеко не перша ініціатива Google по створенню майданчика для доступу до музичного контенту. Минулої осені компанія запускала проект Music OneBox, який повинен був приєднувати до пошукової видачі по запиту невеликий блок, в якому розміщувалися посилання на потокові сервіси відтворення музики. Як джерела тоді фігурували iLike і Lala. Окрім цього, у Google є і спеціалізована музична пошукова система Google Discover Music, яка, втім, доступна тільки для американської аудиторії пошукової системи. Проте, і той, і інший проекти доки не можуть адекватно конкурувати з популярними майданчиками з продажу контенту, зокрема, Apple iTunes.

Мережеві експерти відмічають, що якщо Google не запустить свій проект найближчим часом, компанія Apple встигне відновити свій магазин до очікуваної 'хмарної" версії, яка повинна з'явитися цього літа. Варто відмітити, що для цього Apple раніше придбала вищезгаданий сервіс Lala і закрила його. Борис Голиков, генеральний директор Fidel.ru, не вважає, що музичний сервіс Google можна називати конкурентом iTunes : 'Не варто забувати, що сервіс Apple жорстко прив'язаний до 'заліза" — iPhone, iPad, iPod, AppleTV. Не думаю, що користувачі цих пристроїв захочуть або зможуть перейти на інший контентный сервіс за умови схожого ціноутворення: Google навряд чи зможе запропонувати кардинально інші ціни. Amazon MP3, Spotify і інші сервіси, не прив'язані до 'заліза", цілком можуть відчутно постраждати від запуску сервісу".

Cnews.ru