Mail: info@umvs.rv.uaГромадські організації закликають владу повністю заборонити рекламу тютюнових виробів в Україні

08:09, червня 02, 2010

Верховна Рада повинна ухвалити законопроект, який повністю заборонить рекламу тютюнових виробів, переконані в коаліції громадських організацій 'За вільну від тютюнового диму Україну" Ганна Гопко.

'"Ми чекаємо, що народні депутати підтримають законопроект, який повністю заборонить рекламу тютюнових виробів, спонсорство і стимулювання продажів. Це дозволить уберегти підлітків і українських жінок від агресивної тактики тютюнових компаній", — сказала координатор вищезгаданої коаліції Ганна Гопко на прес-конференції в понеділок в Києві.

А. Гопко відмітила, що в Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості що палять: в 2005 році їх кількість склала 37%, а в 2009 році — 26%.

'"Без комплексного вступу заходів.такого результату вдалося б дуже складно досягти", — підкреслила вона.

А. Гопко назвала половинчастим кроком в боротьбі з курінням відміну тільки зовнішньої реклами тютюнових виробів в Україні. 'Заборонити рекламу частково — крок неефективний", — сказала вона.

До Маніфесту українців проти куріння, існуючого з 2008 року, в нинішньому році приєдналися президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, срібний призер Олімпіади по плаванню Денис Силантьєв, співак Василь Бондарчук, телеведуча Маричка Падалко.

Маніфест закликає продовжити підвищення акцизів і цін на сигарети, заборонити будь-яку рекламу тютюнових виробів, у тому числі через інтернет, спонсорство і промо-акції, а також зробити на 100% вільним від тютюнового диму закриті робітники і громадські місця.

Крім того, коаліція громадських організацій 'За вільну від тютюнового диму Україну" провела в понеділок на Європейській площі в Києві акцію під назвою 'Заберемо ласо у 'ковбоя смерті".

Учасники акції розіграли дію, що театралізувалася. Під час його верхи на конях їздили ковбої, які символізували тютюнові компанії. Вони накидали ласо на дівчат. У завершенні дійства дівчата були звільнені, ласо у ковбоїв відняли.

interfax.com.ua