Mail: info@umvs.rv.uaРеклама прагне до мобільності

15:41, травня 13, 2010

Світовий рекламний ринок почав відновлюватися. У деяких країнах цей процес йде дуже швидкими темпами.

Про нові тренди світового рекламного ринку і його перспективи розповів у своїй доповіді на Всесвітньому рекламному конгресі генеральний директор найбільшого у світі рекламного холдингу WPP сер Мартін Соррелл.

Так, за його словами, в останні два роки значно зріс вплив держави на рекламну індустрію. 'Уряд може проводити ті або інші інвестиції по порятунку тих або інших структур. Тому держава стає важливим інвестором і одночасно клієнтом. Таким чином, підтримуючи економіку, держава стимулює рекламний сектор", — говорить сер Мартін Соррелл. Він відмічає також, що в Росії і Китаї зараз спостерігаються зачатки системи, по якій працює американський рекламний ринок.

Ще одним трендом є зростаючий розвиток нових медіа. 'Причому драйверами цього зростання є не лише персональні комп'ютери, але і зростаючий попит на використання мобільних телефонів, підтримувальних вихід в Інтернет", — говорить він. За словами пана Соррелла, близько 27% бізнесу WPP доводиться на нові медіа. На ці цілі компанії виділяють близько 13-14% рекламного бюджету. 'Коли ця доля досягне 20%, рекламний ринок чекає потужний ривок вперед", — говорить глава WPP.

В цілому сер Мартін Соррелл відмічає, що рекламний ринок виходить з рецесії: 'Він пройшов декілька фаз — від балансування на краю прірви до стабілізації". Причому в деяких країнах ринок відновлюється набагато швидше. Наприклад, в Росії в першому кварталі цього року він виріс на 5%. Тенденція до зростання простежується і в країнах Латинської Америки і Азіатський-тихо-океанського регіону, за винятком Японії. У Японії ринок продовжує падати. За останніх півроку падіння склало близько 20%. Пан Соррелл відмічає, що на російському рекламному ринку найближчим часом може статися серйозний прорив. За його словами, це залежить від зростання цін на нафту: 'За наявною у мене інформацією, ціна за баррель нафти цього року може піднятися до 140 долл".

pult.com.ua