Mail: info@umvs.rv.uaУкраїна поновлює переговори по отриманню домена “.укр”

10:36, червня 08, 2010

Як повідомляє 'ДЕЛО", в червні повинне відбутися засідання координаційної ради Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ). За словами директора УМІЦ Юрія Гончарука, на ньому буде прийнято рішення про відновлення переговорів про виділення Україні національного кириличного домена '.укр", зупинених в квітні цього року. Відповідне рішення було прийняте після зустрічі УМІЦ з керівництвом Мінтрансзвязку. Кабмін як уповноважений орган звернеться в ICANN (міжнародну некомерційну організацію, створену для регулювання питань, пов'язаних з доменними іменами. — 'ДЕЛО") для відновлення процедури делегування домена '.укр", але тільки після того, як це рішення більшістю голосів підтримає УМІЦ. У разі оперативних дій Кабміну домен '.укр" може бути отриманий Україною протягом найближчих місяців.

Спірний адміністратор

Як вже повідомляла 'ДЕЛО" (№70 від 27.04.10), процес делегування Україні кирилічного домена '.укр" був припинений. Юрій Гончарук пояснював це тим, що після зміни уряду Держкомінформатизації тимчасово залишився без керівництва. Саме це відомство погоджувало подачу УМІЦ заявки на кириличний домен. 'У ICANN виникли питання до керівництва Госкоминформатизации, на яких воно не змогло відповісти. Але зараз відомство виведене за дужки процесу, оскільки він піднятий на рівень Кабміну", — пояснює Юрій Гончарук.

Втім, проблеми, що виникли з делегуванням домена, пов'язані і з тим, що не усі організації, що входять до складу УМІЦ (у нього входить 14 державних і приватних відомств і асоціацій), підтримали заявку. Зокрема свій підпис під нею не поставила Інтернет-асоціація України. Голова правління асоціації Тетяна Попова пояснила це тим, що як технічний адміністратор домена '.укр" розглядалася тільки одна компанія — 'Центр інтернет-імен України 'Укрнеймс". Упродовж цього року 'Укрнеймс" активно реєструвала імена в доменах '.блог" і '.укр". За даними компанії, вона вже зареєструвала близько 10 тис. доменів. Цих доменів немає у світовій ієрархії доменних імен, і працюють вони тільки за умови установки користувачем спеціального програмного забезпечення. Проте зараз компанія вже вивчає питання їх міграції в кореневу систему ICANN, коли Україна офіційно отримає домен '.укр". Втім, для того, щоб перехід став можливий, відповідне рішення повинна прийняти координаційна рада УМІЦ. У цьому випадку кібер-сквоттери (підприємці, які заробляють на перепродажі доменів великому бізнесу. — 'ДЕЛО"), які вже встигли зареєструвати тисячі доменів в зоні '.укр", отримають шанс запрацювати на відступних від великих компаній, які захочуть повернути собі іменні сайти. Саме цей факт не влаштовує асоціацію.

Двоє проти


Не проголосувати за подачу заявки від імені УМІЦ може і Український союз промисловців і підприємців (УСПП). За словами представника УСПП, президента компанії 'Адамант" Івана Пєтухова, така позиція організації також пояснюється невизначеністю питання, хто стане технічним адміністратором домена. 'Ми пропонуємо публічно обговорити усі питання, пов'язані з тим, на яких принципах буде визначений технічний адміністратор і які вимоги до нього пред'являтимуться. Також до продовження процедури делегування необхідно обговорити загальні правила управління доменом", — говорить Іван Петухов.

В той же час Юрій Гончарук категорично проти такого алгоритму дій. 'Необхідно спочатку визначити режим адміністрування і вирішити усі технічні питання. Усі інші питання, наприклад, пов'язані з правилами реєстрації, можна вирішити пізніше — і через півроку, і через рік. Світова спільнота відвела для делегування доменів певний термін, і ми повинні в нього вписатися. Правила ми можемо приймати пізніше — це наша внутрішня справа", — стверджує Гончарук.

delo.ua

довідка дпі про відсутність заборгованості.