Mail: info@umvs.rv.uaЄвропу відучать від куріння до 2012 року

12:51, травня 31, 2010

Єврокомісія має намір посилити заходи боротьби з курінням в державах ЄС. Глобальна мета кампанії — звільнити Європу від нікотинової залежності до 2012 року, тобто змусити кожного третього європейця кинути шкідливу звичку. Сьогодні, 31 травня, Європа відмічає Всесвітній день без тютюну. 'Тютюн вбиває 650 тис. європейців в рік, що більше населення Мальти або Люксембурга. Від тютюну гине в 11 разів більше людей, чим в дорожньо-транспортних подіях", — заявив комісар з питань охорони здоров'я Джон Даллі.

По даним ТЕНЬК, сьогодні в Європі палить кожен третій житель. Особливо хвилює єврочиновників поширення нікотинової залежності серед молоді і пані : у віковій групі від 15 до 24 років нею страждають 35%, в жіночій аудиторії — 25%.

В цілях активізації боротьби Брюссель пропонує відновити Антитютюнову директиву. Нинішня редакція, прийнята в 2001 році, зобов'язала виробників попереджати споживачів про шкоду тютюну і оголошувати інгредієнти, забороняє термін 'полегшений", а також визначає максимально допустимий об'єм змісту нікотину і смол в тютюні.

Єврокомісія бачить необхідність розширити пакет обов'язкових заходів, наприклад, надавати курцям більше інформації про шкоду їх звички. Конкретні пропозиції будуть озвучені в другому півріччі 2011-го. Але вже зараз проходить активна підготовка кампанії 'Європа без тютюну до 2012 року". Серед обговорюваних пропозицій — підвищити акцизний податок на тютюн, ще більше звузити громадський простір, доступний для куріння, остаточно вигнати рекламу курива із ЗМІ, замінивши її на освітні ролики про шкоду нікотину.

З окремими ініціативами виступають і держави. Так, Мінохоронздоров'я Фінляндії на початку травня запропонувало прибрати усі кольорові атрибути і логотипи товарних знаків з сигаретних упаковок, що продаються в ЄС.

Піонером по уніфікації тютюнових виробів є Австралія. Тут вже з 2012 року усі сигарети випускатимуться в однотипних білих пачках з назвами, надрукованими непримітним шрифтом. Напис, застережний про загрозу куріння, обов'язково збережуть.

telegraf.lv