Mail: info@umvs.rv.ua“Яндекс” покусився на Google: запущений Yandex.com

12:03, травня 20, 2010

'Яндекс" запустив сайт yandex.com, на якому видаватимуться тільки зарубіжні результати пошуку. Нова можливість буде корисна тим, хто хоче виключити з видачі російські сайти. Раніше для цього більшість користувачів Рунета зверталися до Google.

Російська пошукова система 'Яндекс" запропонувала користувачам можливість шукати тільки по зарубіжних сайтах. Це можна зробити двома способами: ввести запит на латиниці на yandex.ru і вибрати відповідний фільтр, або набрати запит на yandex.com — сайті, запущеному спеціально для реалізації нової функції.

'Яндекс" індексує зарубіжні сайти і додає їх в результати пошуку протягом останніх двох років. Доля запитів до пошуку 'Яндекса" на латиниці складає 12-15%. Проте деякі з цих запитів найчастіше розраховані на сайти Рунета — наприклад, назви іноземної техніки або автомобілів. Для таких завдань на сторінці результатів пошуку з'явилася можливість подивитися окремо не лише зарубіжні, але і російські сайти.

Yandex.com — це майданчик для тестування пошуку по світовому інтернету, говорять в компанії. Її алгоритми пошуку мінятимуться на основі статистики запитів і відгуків користувачів. Надалі збільшиться повнота пошуку, з'являться мультимедійні результати і інші корисні відповіді, обіцяють в 'Яндексе".

Зараз в індексі Яндекса більше 4 млрд зарубіжних веб-сторінок на латиниці. Велика частина з них англійською мовою. Формула ранжирування для пошуку по світовому інтернету розроблена за допомогою технології 'Матрикснет", нещодавно представленою 'Яндексом".

Доля 'Яндекса" серед пошукових систем, використовуваних в Росії, в квітні 2010 р. складала 63,6%. Упродовж останнього року пошукова система практично кожен місяць збільшувала цей показник. У квітні 2009 р. він складав 56,9%. Основний конкурент 'Яндекса" в Рунеті — американський Google, навпаки, поступово знижує свою долю — з 23,1% в квітні 2009 р. до 21,8 в квітні 2010 р.

Досі в 'Яндексе" зв'язували зростання своєї частки ринку із запуском в 2009 р. 'Матрикснета". Пошукова машина отримала значно велику роздільну здатність, тобто можливість аналізувати тисячі ознак веб-сторінок, проти декількох сотень у Google. У зв'язку з цим якість пошуку 'Яндекса" виросла на 5%. Запуск yandex.com може позбавити Google переваги, яка досі була одним з головних для його російських користувачів. Досі шукати по світовому Вебу росіяни вважали за краще в основному тільки з його допомогою.

mmr.net.ua

Полікарбонат львів ціна: теплиці та полікарбонат.