Mail: info@umvs.rv.uaFacebook вчиться знаходити обличчя на фотографіях

13:59, липня 05, 2010

Соціальна мережа Facebook приступила до тестування нової експериментальної функції вбудованого додатку для зберігання фотографій — автоматичного визначення осіб на знімках. Нововведення допоможе заощадити час і сили користувачів, щодня оновлюючих свої онлайн-галереї в Facebook Photos.

Нововведення працює таким чином: після завантаження зображення сервіс сам знаходить на ньому обличчя людей, виділяючи їх рамкою, а потім авторові знімка залишається тільки ввести імена своїх друзів, які були збережені на фотографії. Якщо при визначенні осіб були допущені помилки, роботу сервісу можна відкоригувати.

За словами представників Facebook, необхідність в цій функції назріла вже давно — 99% усіх відвідувачів соціальної мережі мають як мінімум одну завантажену фотографію, щодня на сервери порталу закачується більше 100 млн нових знімків, а найбільше час у користувачів фотогалерей йде саме на завантаження файлів і підписку імен друзів на фото.

Схожий функціонал вже давно є у офлайнових аналогів Facebook Photos — додатків Google Picasa і Apple iPhoto, також призначених для зберігання і організації фотоальбомів. Проте ці програми уміють не лише знаходити обличчя людей на фотографіях, але і автоматично визначати, хто саме зображений на знімку. Втім, судячи по обіцянках представників Facebook, незабаром соціальна мережа може отримати і цю функцію, помітно полегшуючи життя користувачів.

Infox.ru