Mail: info@umvs.rv.uaFacebook встановить “тривожну кнопку” для захисту дітей від педофілів

11:01, липня 14, 2010

'Тривожна кнопка" з'явиться на сайті завдяки зусиллям європейського Центру онлайн-безпеки і захисту дітей від експлуатації (Child Exploitation and Online Protection Centre — CEOP). Усі повідомлення пересилатимуться безпосередньо в CEOP. Функція буде добровільною, користувачам доведеться самим встановити відповідне застосування. Щоб підлітки дізналися про нововведення, кожному користувачеві від 13 до 18 років покажуть рекламне повідомлення.

Раніше адміністрація соціальної мережі відмовлялася від співпраці з CEOP, наполягаючи на тому, що власна система безпеки повністю захищає неповнолітніх користувачів від зловмисників.

Керівництво Facebook відмовилося встановлювати 'тривожну кнопку" навіть після вбивства 17−літньої Ешлі Холл. Британська дівчина познайомилася з серійним вбивцею, 16−літнім підлітком, що представився, в соціальній мережі. Проте через декілька місяців після гучного процесу над вбивцею під тиском високопоставлених британських чиновників і безпосередньо матері убитої Хол адміністрація Facebook все-таки погодилася співпрацювати з CEOP.

Виконавчий директор CEOP Джим Гембл (Jim Gamble) виразив упевненість, що 'тривожна кнопка" стане стримуючим чинником для педофілів на Facebook. Він також відмітив, що кількість скарг, що поступили в британську поліцію від користувачів в першому кварталі поточного року, таке ж, як було протягом усього 2009 року.

'Тривожну кнопку" CEOP вже використовують на своїх сторінках соціальні ресурси Bebo і Microsoft MSN Chat.

РИА Новости