Mail: info@umvs.rv.uaICQ остаточно стала російською

09:25, липня 14, 2010

Американська корпорація America on line (AOL) завершила угоду з продажу сервісу миттєвих повідомлень ICQ російської інвестиційної компанії Digital Sky Technologies (DST), передає АР. Сума угоди склала $187,5 млн.

Згідно з документами, угода про продаж була підписана минулого тижня.

Серед претендентів на купівлю ICQ були 'Яндекс" і Rambler.

У червні цього року з'явилася інформація про те, що високопоставлені співробітники правоохоронних органів США виразили протест у зв'язку з планами купівлі ICQ російською компанією. Вони побоювалися, що за DST стоять пов'язані з криміналом бізнесмени, відмічала The Financial Times.

AOL дала згоду на продаж ICQ російською Digital Sky в квітні цього року. Сервіс найбільш популярний за межами США, де присутність AOL незначна, заявив глава американської корпорації Тім Армстронг, анонсуючи продаж.

У 1998 році AOL придбала ICQ у ізраїльської компанії Mirabilis за $407 млн. Офіс і сервери компанії розташовуються в Ізраїлі, після купівлі AOL їм не довелося переїжджати в США.

Російська інвестиційна група DST була заснована в 2005 році Юрієм Мільнером і Григорієм Фінгером, зацікавленим в придбанні акцій Mail.ru. Спеціалізується на інтернет-проектах.

У період з 2005 по 2009 рік DST інвестувала понад $1 млрд в більш ніж 30 компаній, відзначається на сайті компанії. Фонд володіє долями в Facebook (5%), Zynga і Groupon, Mail.ru (50,55%), 'Вконтакте", 'Однокласники", hh.ru. Серед акціонерів — Юрій Мільнер, Григорій Фінгер і Алішер Усманов, а також Tencent, Goldman Sachs, Tiger Global і 'Ренесанс Капітал".

Infox.ru