Mail: info@umvs.rv.uaНа “рекламній” їжі довго не протягнеш

15:00, липня 12, 2010

Якщо живитися тільки продуктами, які рекламуються по телевізору, людина протягне недовго, вважають учені з Університету Армстронг Атлантик в штаті Джорджія, США.

Дослідники проаналізували 84 години телевізійних трансляцій в кращий час і 12 годин програм, які показують в суботу. Для перегляду вибрали найбільш популярні в США телеканали.

Учені 'конвертували" рекламу продуктів в порції їжі і спробували скласти дієту.

Виявилось, що денний раціон, що вийшов, містить в 25 разів більше рекомендованої норми цукру і в 20 разів більше норми жиру. І в нім менше половини рекомендованої порції овочів, молочних продуктів і фруктів, повідомляє proua.com.

При цьому надлишок цукру і жиру в 'телевізійному меню" настільки великий, що, якщо з'їсти лише один з показаних продуктів, то можна отримати в 3 рази більше добової норми цукру і в 2,5 разу більше — жиру.

'"Результати дослідження говорять про те, що в продуктах харчування, які рекламуються по телевізору, як правило, надто багато речовин, сприяючих розвитку хронічних захворювань, — розповідає автор дослідження доцент Майкл Мінк. — Наприклад, насичених жирів, холестерину і натрію. І недостатньо важливі поживні речовини — клітковини, кальцію, калію і вітамінів А, Е і D".

Автори дослідження вважають, що в подібній рекламі повинні даватися попередження про незбалансованість складу продукту. Як, наприклад, в рекламі ліків : 'Тільки по рецепту" або 'Порадьтеся з фахівцем".

rynok.biz