Mail: info@umvs.rv.uaНестандартні івенти. Ідеї для нового бізнес-сезону

12:19, серпня 02, 2010

Театр починається з вішалки, а підготовка будь-якого заходу — з його мети. Чи шукайте ви ідеї для нового бізнес-сезону, плануєте відсвяткувати річницю, або ж хочете будь-кого інший івент зробити нестандартним, перше, що вимагається визначити — це його призначення. Другий важливий критерій — це цільова аудиторія заходу. Важливо чітко зрозуміти, для кого планується.

Що стосується ідей для нового бізнес-сезону варто звернути увагу на деякі моменти, які вже знайшли своє застосування в Європі, а так само свіжі ідеї українського ринку :

 • Test — Drive заходу. Минулого року компанія Event CHIC успішно організувала Test Drive Event 2009, у рамках якого потенційні клієнти компанії, які були запрошені на захід, дістали можливість особисто 'протестувати" складові будь-якого заходу — роботу ведучих, кондитерів, артистів, декораторів і так далі, які були представлені в павільйоні.
 • Проведення заходів на нових, не побитих майданчиках. З урахуванням формату заходу, це може бути дах висотного будинку, станція метро, або навіть івент в небі — на спеціально обладнаній конструкції, на якій в Америці провели вже не одне весілля і презентацію, а найближча її копія знаходиться в сусідній Росії.
 • Використання конструкцій тентів як альтернативи виставковим павільйонам. З урахуванням обмеженої кількості майданчиків для проведення масових заходів і виставок, вдалим рішенням може стати тент, який дозволяє забудувати будь-яку площу. У Німеччині, наприклад, цей підхід використовують вже давно і дуже активно. До інших зручностей додається те, що тент можна прикрасити в потрібну тематику і використовувати різні його конфігурації.

 • Якщо ж говорити про нестандартні ідеї для проведення івентів — варіантів і можливостей — величезна кількість, і на підтвердження цього переконання хотілося б привести декілька з них, що заслуговують на особливу увагу.

 • Проведення групових заходів у форматі ігрового промоушену (Play Promotion). Це залучення споживачів до гри з метою завоювання їх інтересу до продукту і марки. Вирішувані завдання: досягнення комунікативного ефекту, недоступного стандартним комунікаціям.    Прикладом такого заходу може бути виїзд з нагоди тієї ж річниці компанії в замок або на інший відособлений майданчик, де учасники заходу потрапляють в атмосферу справжнісінького детектива. Причому, дуже реалістичного.  Усі присутні несподівано стають учасниками заздалегідь спланованого дійства, що вимагає від них розгадати ланцюжок загадок, вирішити ряд заплутаних завдань, пройти безліч випробувань і отримати потрібну відповідь. Плюс такого формату — інтерактивність.
 • Використання провокаційного event -маркетинга, шок-промоушена, які спрямовані на експлуатації людської цікавості і миттєвого реагування на події скандального характеру в цілях стимулювання інтересу до торговельної марки або продукту.
 • Завдання, які вирішує провокаційний event -маркетинг, :

  1. Зробити просування товару неявним, замаскувати його під дивне, шокуюче явище або подію;

  2. Швидко розповсюдити потрібні чутки серед широкої громадськості.

 • Одним з проявів провокаційного маркетингу можна рахувати флешмоб. Якщо вам треба притягнути увагу преси — це відмінний метод. Наприклад, флешмоб,  орагнизованный  нещодавно Greenpeace можна було побачити в усіх інтернет-джерелах. Суть його полягала  в  масовому 'вмиранні" людей. Цією промо-акцией 'зелені" выступилит за відмову від ядерної енергетики і озброєння, які небезпечні для людства.
 • Використання розіграшів в івентах і бізнесі.
 • Для бізнес-сегменту це нова ідея з великим потенціалом можливостей, тому як є благодатним грунтом для нестандартних задумок.  Якщо ваша мета — запам'ятатися, викликати певні емоції розіграш може стати відповідним інструментом для її втілення. До того ж це цілком бюджетний варіант.

 • Інсентив-тури для колективу з виїздом як по Україні, так і за її межі. Підхід може бути як спонтанний — наприклад, під час корпоратива, на який усі прийшли у вечірніх вбраннях, гостей саджають в автобус, видають купальники і везуть на літак, який летить в Туреччину на добу. Так і з максимально глибоким підтекстом — наприклад інсентив-тури з виїздом в Перу, Індію на спільні курси медитації, ралі по дорогах України, походи по горах Вірменії.
 • Наприклад, одна з компаній у рамках інсентив-программи пропонує своїм співробітникам участь в тренінгу професійних пілотів Люфтганзи. Під час брифінгу їм розповідають про основні правила пілотування, і надається можливість пройти короткий курс аеродинаміки. Після цього учасники займають місце в симуляторі польоту, який створює відчуття реального польоту

 • Нічні івенти.
 • Нічний квест по місту або закритому супермаркету, захід в стилі 'Ніч в музеї" і тому подібне можуть стати основою для незабутнього івента.  'Ніч в музеї" — акція, яка проходить в Москві ось вже 4 року. Це не лише цікава можливість подивитися вночі на постійні експозиції і поточні виставки, що представляються музеями. Як правило, галереї готують до цього свята спеціальну програму. У подібних заходів є великий шанс викликати інтерес преси.

 • Партизанські промо-акції.
 • Ставка робиться  на оригінальність свіжої думки і спрямована не стільки на стимулювання збуту, скільки на просування бренду і закріплення у споживача позитивних асоціацій з ТМ. Так, наприклад, німецька авіакомпанія easyJet зробила платним вибір місця, і тепер люди, подорожуючі разом, мають шанс виявитися в різних кінцях літака, якщо не заплатять за тарифом.

  Цією ситуацією скористалася компанія Germanwings. Вони влаштували партизанську промо-акцію: на борту easyJet розіграли забавну ситуацію, коли сім'я, що складається з чотирьох чоловік, виявилася розкидана по усьому літаку, і щоб спілкуватися один з одним, їм довелося користуватися табличками.

  У кінці промо було дане повідомлення, що в Germanwings немає плати за вибір місця, і що наступного разу ця сім'я полетить з цією авіакомпанією.

  Що стосується ціни, то слід розуміти просту формулу — вартість вашого заходу складається з суми усіх його складових і 10% (іноді 15%) від загальної суми — гонорар івент-агентства. У будь-якому випадку, івент, до якого знайдений нестандартний підхід — цей захід, який має чіткий ряд переваг, : підвищення інтересу, лояльності вашої цільової аудиторії, виділення на тлі конкурентів, заявка і підстави на те, щоб ваш проект став кейсом в ЗМІ.

  Ольга Синяк, виконавчий директор компанії Event CHIC

  mmr.net.ua

  Казино золотая подкова игровые автоматы Украина.