Mail: info@umvs.rv.uaВ Україні стартує масштабна кампанія проти домашнього насильства

15:15, серпня 02, 2010

Вже 1 серпня у Києві флеш-мобом на Софіївській площі розпочато Всеукраїнську кампанію проти домашнього насильства.

Всіх охочих і волонтерів запросили приєднатися до інтерактивної акції о 18.30. Єдина умова – мати в одязі щось малинового кольору. Цей колір та участь у заході символізує неприйняття насильства та буде використовуватися впродовж двох років у різних інформаційних кампаніях.

2 серпня кампанія почнеться одночасно у Львові, Донецьку, Одесі і Ялті. Там промоутери роздаватимуть малинові браслети, розповідаючи про кампанію, а містами курсуватимуть прозорі машини з людьми і символікою «Я проти насильства». Це ілюструватиме, що кривдники, як правило, виглядають та поводяться як звичайні люди.

Кампанія спрямована на зміну стереотипів щодо насильства у суспільстві – вважають що це суто сімейна справа і про це не варто говорити, та жертва не може просити допомоги. Але це злочин,  він не має залишатися за зачиненими дверима. Чим більше людей  не будуть приймати насильство, тим легше буде жертві просити про домогу. А кривдники будуть знати, що існує покарання,  а їхні дії не сприймають як норму у суспільстві.

Понад 50% населення України потерпали від насильства в сім’ї протягом свого життя, до того ж  30% зазнавали насильства у дитячому віці. Для того, щоб заохотити українців до спротиву домашньому насильству, організатори кампанії – Міністерство сім'ї та молоді об’єднало зусилля з п’ятьма міжнародними організаціями – ЄС, Радою Європи, Програмою Розвитку ООН, Дитячим Фондом ООН та Міжнародною організацією праці.

Організатори запрошують усіх небайдужих підтримати кампанію, одягнувши малиновий браслет зі словами 'Я проти насильства". Його можна буде отримати на промозаходах у клубах, на музичних фестивалях. А також отримати безкоштовно, поштою  в Україні, зробивши онлайн-замовлення на сайті: http://vsirivni.com.ua/noviolence

Pult