Mail: info@umvs.rv.ua“ВКонтакте” об’єднався з “аською” і “мірандою”

15:31, липня 14, 2010

Як повідомляє портал 'Руформатор", найпопулярніша в Росії соцмережа додала своїм користувачам можливість спілкуватися за допомогою звичайних месенджерів, — QIP Infium, Miranda, Adium і будь-яких інших (у тому числі і мобільних) мультипротокольних клієнтів, підтримувальних Jabber. Нещодавно подібна можливість була введена найбільшою у світі соцмережею Facebook.

Поки користувачі Jabber від 'ВКонтакте" не можуть спілкуватися з володарями Jabber -аккаунтів, отриманих за межами соціальної мережі. Пристрій Jabber таке, що при його допомозі один з одним можуть спілкуватися, наприклад, користувачі 'Яндекса", Google і Livejournal — проте Facebook і 'ВКонтакте" стоять в стороні від цього руху. Крім того, користувачів може збентежити дивний самоподпісаний сертифікат сервера і періодично виникаючі проблеми підключення — правда, це усе можна списати на особливості ранньої альфа-версії.

Нововведення від 'ВКонтакте" може зіграти певну роль в розвитку ринку месенджерів в Росії і посилити позиції мультипротокольних мессенджерів, ослабивши, передусім, ICQ. Крім того, постраждати може і Агент@Mail.ru, проте його користувачі часто є споживачами інших елементів екосистеми Mail.ru і тому відтік може виявитися незначним. Крім того, успіх новинки безпосередньо залежатиме від зусиль із її просування з боку 'ВКонтакте" — а необхідність такого просування для самої соціальної мережі дуже сумнівна.

Раніше повідомлялося, що розробники соціальної мережі 'ВКонтакте" створили сервіс електронної пошти. Користувачі мережі можуть зареєструвати так звані 'короткі імена" для своїх сторінок, які згодом стануть їх поштовими адресами. 'Роздача унікальних імен для сторінок користувачів — перший крок в створенні електронної пошти нового покоління. Вона буде повністю інтегрована з іншими сервісами соціальної мережі, що з першого дня забезпечить їй більше 70 млн користувачів", — говорить засновник 'ВКонтакте" Павло Дуров.

РосБалт