Mail: info@umvs.rv.ua

Збірна Іспанії стала чемпіоном світу по футболу

09:58, липня 12, 2010

Чемпіоном світу по футболу 2010 року стала збірна Іспанії. У фінальному матчі чемпіонату в ПАР в 11 липня іспанці перемогли збірну Нідерландів з рахунком 1:0. Таким чином, Іспанія уперше завоювала Кубок світу по футболу.

Два тайми основного часу закінчилися нульовій нічиїй. У додатковий час на 116−й хвилині гол у ворота голландців забив Андрес Іньеста.

Матч пройшов у впертій боротьбі, і частенько гравцям не вдавалося триматися у рамках правил. Головний арбітр зустрічі англієць Ховард Уебб показав гравцям 13 жовтих і одну червону картку. Попередження отримали вісім голландців, а на 110−й хвилині захисник збірної Нідерландів Джон Хейтинга був видалений з поля за фол на Хаві.

Обидві команди могли вирішити результат матчу в основний час, проте ні голландці, ні іспанці свої голеві моменти реалізувати не змогли. У голландців найкращий шанс забити гол на 62−й хвилині мав Арьен Роббен. Він вийшов один на один, але не зміг переграти воротаря іспанців Ікера Касільяса.

У додатковий час збірна Іспанії атакувала частіше, а, виявившись в більшості, змогла добитися перемоги. Сеск Фабрегас вивів Андреса Іньесту на ударну позицію, і півзахисник зблизька не схибив.

Іспанці уперше стали чемпіонами світу по футболу. У минулому збірна Іспанії жодного разу не виходила навіть в півфінал першості планети. Що стосується голландців, то вони програли свій третій фінал чемпіонату світу. Нідерланди доходили до вирішального матчу в 1974 і 1978 роках.